Elżbieta Polak

Elżbieta Polak
Elżbieta Polak | Aktualności | Wiele kultur, jeden region - DWL...

Aktualności

Wiele kultur, jeden region - DWL w Gorzowie

Wtorek 18 Czerwca 2013
image1

- Tegoroczne Dni Województwa Lubuskiego będą świętem wielu kultur. Będziemy gościć delegacje z wielu krajów – podkreślała Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak podczas konferencji prasowej w Gorzowie Wlkp., która odbyła się 18 czerwca 2013 r.

Podczas konferencji prasowej na gorzowskim Bulwarze Wschodnim głos zabrał także gospodarz miasta Prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak. – Cieszymy się, że tegoroczne obchody będą właśnie u nas. Nawet gorzowski bulwar to dowód na to, jak pozyskujemy unijne dotacje. Lubuskie to także my, gorzowianie. Serdecznie zapraszamy na święto regionu, wielokulturowe – podkreślał.

Dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze Tomasz Siemiński mówił o atrakcjach Dni Województwa Lubuskiego. – Czekamy na występ znanej wokalistki Kory. Dla melomanów lubuskich wystąpi tegoroczna laureatka Fryderyków za Debiut Roku i Artystkę Roku Mela Koteluk. Będzie też cos dla podniebienia, „nakarmimy” wszystkich gości. – Żartował Tomasz Sieminiński. Dyrektor RCAK w Zielonej Górze dodał, że w tym roku będziemy się bawić w wielu miejscach Gorzowa, nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc OSiR-u, Miejskiego Centrum Kultury, gorzowskiego teatru, czy Filharmonii Gorzowskiej. Nad bezpieczeństwem i miejscami do zabawy czuwać będą służby.

Dziennikarze pytali organizatorów, o uroczystą sesję sejmiku, która była wcześniej zaplanowana podczas Dni Województwa Lubuskiego. - Zastąpiliśmy sesję czymś bardziej odpowiednim dla tego święta. 29 czerwca odbędzie się Międzynarodowe Forum Różnorodności. 12.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Gorzów będzie gościł delegacje z Rosji, Niemiec i wielu innych krajów. Zaprosiliśmy też przedstawicieli mniejszości narodowych, których w Gorzowie jest bardzo dużo. Wszystko wpisuje się w hasło „Jeden region, wiele kultur – odpowiedziała marszałek Elżbieta Polak.

Dni Województwa Lubuskiego odbędą się w ostatni weekend czerwca.  W sobotę (29.06) na deskach Amfiteatru Gorzowskiego zagra Tres.B, a gwiazdą wieczoru będzie Kora. Jej koncert zaplanowano na godzinę 21.00. Wcześniej na scenie zlokalizowanej na Bulwarze Nadwarciańskim - Wschodnim wystąpi Mela Koteluk i cygański zespół Terno. Na bulwarze odbędzie się również impreza zatytułowana „LUBUSKI PIKNIK FUNDUSZY EUROPEJSKICH, INNOWACJI I NAUKI”, z bogatą ofertą dla rodzin. „Miasteczko funduszy, innowacji i nauki” pozwoli całym rodzinom w atrakcyjny sposób spędzić czas w plenerze. Każdy będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę, poznać projekty unijne. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji tj. pokazy chemiczne, eksperymenty z użyciem suchego lodu, warsztaty, pokazy robotów, a wszystko to na pięciu specjalnych platformach.
Powstanie Miasteczko Produktów Regionalnych, gdzie odbędzie się konkurs kulinarny.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej Dni Województwa Lubuskiego www.dwl.lubuskie.pl

Podczas Tegorocznych Dni Województwa Lubuskiego nie zabraknie emocji sportowych. W pierwszym dniu DWL rozegrany zostanie pokazowy mecz piłkarski między drużynami Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Wojewódzkiego.

starsze wiadomości

Wideo Relacje

Rozwój dla przyszłości

Czwartek 13 Listopada 2014
więcej

Foto Relacje

Szpica NATO w Babimoście

Wtorek 09 Czerwca 2015
image1 więcej